sobota, 9 lipca 2016

Jak szybko nauczyć się mówić w języku angielskim?

jak mówić w języku angielskim
Istnieją dwa sposoby nauki mówienia: naturalny i nienaturalny. Jeden sposób mówienia znamy z dzieciństwa, drugi znamy ze szkół.

Sposób nienaturalny to ten, kiedy w myślach coś tłumaczysz, a następnie wypowiadasz słowo w języku angielskim. Zwróć uwagę, że ten sposób jest dwa razy wolniejszy (niż naturalny sposób), bo do mówienia używasz w myślach języka polskiego. To trochę tak, jakbyś do mówienia używał tłumacza, który znacznie spowalnia szybkość zarówno nauki języka, jak i później szybkość korzystania z tego języka.

Sposób naturalny, to jest taki, gdy mówisz bezpośrednio wyrażając uczucia. Np. przypominasz sobie smak jabłka i mówisz apple. Oczywiście robisz to tak szybko, że nie zauważasz, że mówisz to co czujesz.
Najszybszy sposób nauki mówienia, do tego bardzo przyjemny, to jest ten, gdy uczysz się bezpośrednio mówić co czujesz w języku obcym, z pominięciem tłumaczenia w myślach.

Nie powinnaś też mylić nauki mówienia z nauką wymowy. Powtarzając za lektorem uczysz się jedynie wymowy, ale nauka mówienia działa inaczej. To jest sposób dość indywidualny i nie działa to tak, jak przekonują szkoły językowe, gdy obiecują szybkie efekty. Nie nauczysz się mówić powtarzając za lektorem. To uczy jedynie poprawnej wymowy. Nauczysz się szybko mówić, gdy zaczniesz angażować uczucia.
Ten sposób nauki mówienia (odczuwania języka) praktykowany jest w metodzie o nazwie  5S. Nazwa metody nawiązuje do pięciu zmysłów (senses), które używasz do przyswajania języka obcego. Do tej pory wypróbowałam wiele metod i kursów językowych i mogę Ci polecić przede wszystkim dwie metody: SITA i metodę 5S.

Metoda 5S to oprócz kursów językowych, także bezpłatna metoda, której możesz użyć do nauki dowolnego języka obcego.  Więcej o samej metodzie dowiesz się na stronie: metoda5S.pl.
Tutaj także możesz pobrać darmowy fragment kursu nauki języka angielskiego w oparciu o metodę 5S.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz